Sádlenky

Sádlenky

Doba přípravy 45 minut
Náročnost receptu snadná

Ingredience

Těsto:
Mouka ARO 375 g
Cukr moučka ARO 250 g
Sádlo škvařené 250 g
Kakao 75 g
Citron na kůru 75 g
Mandle hranolky 75 g
Na posypání:
Cukr moučka ARO 150 g
Vanilkový lusk 0,5 g

10 porcí

Výrobní postup

Příprava těsta (cca 5 minut) Na vál nebo pracovní desku nejdříve prosyjeme hladkou mouku, ve středu uděláme důlek, do kterého přendáme kousky vláčného škvařeného sádla, dále přidáme prosátý moučkový cukr a kakao. Nakonec na povrch nastrouháme kůru z omytého citronu. Připravené suroviny zpracujeme ve vláčné těsto, ze kterého vytvarujeme váleček, zabalíme ho do potravinové fólie a uložíme do chladničky. Těsto se musí odležet, proto jej zpracováváme nejdříve druhý den.

Tvarování a pečení sádlenek (cca 20 minut) Těsto si rozdělíme na více dílů, abychom ho zpracovávali postupně a nezahřívalo se nám tak na pracovní desce. Jednotlivý díl těsta vytvarujeme do válečku, který si rozdělíme na malé dílky o váze asi 20g, a ty ztvarujeme do malých kuliček. Do každé kuličky zapíchneme hranolek mandle, položíme na plech s pečícím papírem a pečeme na 165°C ( klasickým suchým teplem s vypnutým horkovzduchem) dokud nejsou na spodní straně upečené. Upečené sádlenky uchováváme v uzavřené krabičce naskládané do jedné vrstvy po dobu 2 týdnů. 

Servírování

Před servírováním vánoční cukroví posypeme moučkovým cukrem, do kterého jsme dali prázdné vanilkové lusky, které nám zbyly z přípravy jiného těsta.

Tip:

Toto cukroví je již skoro zapomenuté, ale je výborné. Nebojte se vepřového sádla. Sádlenky jsou voňavé a křehké.
Ve velkém množství můžeme těsto zadělávat v kotli univerzálního stroje s nasazením háku na rychlost. Musíme si dát pozor, abychom těsto nespařili.
Každé těsto se musí nechat odležet, aby bylo dobře zpracovatelné. Necháváme odležet 2-5 dnů.

Další recepty

Čokoládové brownies s borůvkami

Doba přípravy 30 minut
Náročnost receptu snadná

Zobrazit celý recept

Domácí čoko-bonbóny

Doba přípravy 15 minut
Náročnost receptu snadná

Zobrazit celý recept

Avokádovo-čokoládová pěna

Doba přípravy 15 minut
Náročnost receptu snadná

Zobrazit celý recept

ZOBRAZIT DALŠÍ RECEPTY